Závitové vložky Baer

Závitové vložky od výrobcu Baer

Ponúkame závitové vložky Baer. Na Slovensku sme jedna z prvých firiem, ktorá priniesla technológiu závitových vložiek Baer.

Systém Baer Coil® umožňuje výrazne zvýšiť pevnosť závitových spojov. Aplikácia BaerCoil vložiek nie je náročná na čas, ani na rôzne prípravky a dá sa rýchlo naučiť. Konštruktérom ponúka nové možnosti pri návrhu závitových spojov. Môžu dosiahnuť porovnateľnú pevnosť závitového spoja, pri menšom počte závitov a menších rozmeroch spojovacích skrutiek. Skrátenie ich dĺžky môže priniesť aj úsporu materiálu samotnej súčiastky. Veľkou výhodou je možnosť opráv závitov priamo z ruky, keď sa použije rezný závitník.

Závitové vložky z oceľového drôtu sa vtočia do závitu, ktorý sa predtým vytvorí špeciálnym rezným závitníkom. Táto technológia sa môže použiť nielen pri výrobe, ale aj pri oprave strhnutých závitov. Baer Coil® navyše ponúka aj technológiu spevňovania materiálu pri tvorbe závitu (formovací závitník). V kombinácii so závitovými vložkami tak môžeme dosiahnuť maximálne zvýšenie pevnosti závitového spoja. Formovací závitník je však možné použiť iba pri výrobe, nie pri opravách, ktoré sa väčšinou vykonávajú z ruky.

Metrické aj palcové závity

Závitové vložky sú určené na opravu poškodených závitov resp. na pancierovanie nových závitov, najmä v hliníkových zliatinách. Oprava a pancierovanie nie sú náročné na čas. Dosiahneme doživotnú trvanlivosť opraveného, resp. pancierovaného závitu. Pre každý rozmer závitu dodávame špeciálny HSS závitník, montážny nástroj a 5-10 ks vložiek, ktoré je možné si aj doobjednať.

Rýchla oprava sviečkových závitov

Pri oprave sviečkového závitu navyše nie je potrebné odvŕtavanie poškodeného závitu. Túto operáciu súčasne s narezaním závitu pre vložku Recoil vykoná špeciálny závitník s výstružníkom. Vďaka tomu sa nezmení poloha osi opraveného závitu, čo je pri zapaľovacích sviečkach mimoriadne dôležité. Celá oprava trvá cca 15-20 min. Oprava klasickým spôsobom, ak by vôbec bola možná, by trvala oveľa dlhšie.

Ponúkame opravu priamo u vás

Oprava závitov na pôvodný rozmer a súčasné zvýšenie pevnosti skrutkového spoja až na 170 % !!!
Ing. Ivor Petráš – špecialista na závity, mobil : 0903 769 524

MÁM ZÁUJEM O CENOVÚ PONUKU


    Dopytované položky