Filozofia pomoci
Nedávno som sa dostala do diskusie ohľadom témy prečo pomáhať aj zvieratám, keď môžeme radšej pomáhať ľuďom. Každý z nás na to má svoj vlastný pohľad.
Je medzi nami veľa ľudí, ktorí nerozumejú prečo pomáhame aj zvieratám, nielen ľuďom. Nakoniec je to dobrá otázka, pretože nás núti sa zamyslieť nad tým, podľa čoho sa každý z nás rozhoduje.
Predpokladám, že zástancovia názoru ,, Nebudem vôbec pomáhať zvieratám, pretože ja pomáham len ľuďom „, majú svoje argumenty. Avšak zachrániť život je vždy ušľachtilý čin a u nás nerozhoduje, či je to život človeka alebo zvieraťa.
Vážime si každý život. Samozrejme vieme, že ľudia uprednostnia vždy život človeka pred zvieraťom. Avšak my predpokladáme, že môžeme pomáhať aj ľuďom aj zvieratám. Dôležité je pomáhať. Nestačí sa len pozerať na to ako zvieratá trpia a pritom neurobiť nič.
Každý z nás bol inak vychovávaný a každý máme iné skúsenosti. Niekto žil celý život v úzkom kontakte so zvieratami a pomáhať im považuje za niečo úplne prirodzené.
Ďalší nikdy v živote nemal doma žiadne zviera, ale považuje za dôležité pomáhať napríklad deťom, pretože má doma veľkú rodinu.
Každý z nás sa pozeráme na pomoc z inej perspektívy. Okrem toho keď má niekto vedomosti, ktoré sú mu výhodou pri pomáhaní práve zvieratám, tak prečo by sme ho mali odsudzovať? Nič sa navzájom nevylučuje.
Môžeme pomáhať všetkým.
Ako povedal A. Lincoln: „Ten má právo kritizovať, kto má odvahu pomáhať.“
Tento obsah sa môže kopírovať a šíriť ďalej len v nezmenenej podobe.
Autor: Mgr. Denisa Petrášová
Zdroj obrázku: Designed by Freepik